Company Logo


Uwaga

Konkurs czytelniczy 2017

        Dyrektor Pan Andrzej Karpiesiuk wyraził swoje zadowolenie, że to właśnie w naszej szkole odbywa się tak szlachetny konkurs i w sposób rzeczowy i czytelny ukazał rolę książki w życiu każdego człowieka.

        Niespodzianką uroczystości okazała się akcja „Cała Polska czyta dzieciom”. Pan Dyrektor oraz goście zostali zaproszeni do czytania fragmentów książek. Sposób zaprezentowania wybranych utworów na pewno zachęcił naszych uczniów do przeczytania w całości proponowanych pozycji.

       Następnie zabrał głos Pan Franciszek Górski, który jest absolwentem naszej szkoły. Stwierdził, że nigdy nie spodziewał się, iż będzie miał możliwość w murach tej szkoły czytać książkę przed tak wspaniałą publicznością, jaką są dzieci.

       Pani Barbara Ryszt przedstawiła wszystkim zebranym skład komisji konkursowej:

- Dyrektor SP w Topczewie Pan Andrzej Karpiesiuk

-Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego  Kuratorium Oświaty Pan Franciszek Górski

-Zastępca Dyrektora Departamentu Finansów Urzędu Marszałkowskiego Pan Bogdan Olszewski

- Dyrektor BS w Brańsku O/Wyszki Panią Barbarę Wyszkowską-Perkowską

- Przedstawiciel Rady Rodziców - Pani Bożena Stalewska

       I etapem konkursu była „Parada postaci literackich”. Uczniowie kl. 0-II zaprezentowali swoje barwne i estetyczne stroje, odzwierciedlające ulubionych bohaterów z książek.

Najlepsi:

 1. Kuryś Justyna – SP w Topczewie
 2. Karpiesiuk Zofia - SP w Topczewie
 3. Marlena Pac- SP w Łubinie Kościelnym

II etap konkursu to „Recytacja w języku obcym”

Kategoria kl. 0-III

 1. Malowaniec Mateusz – SP Wyszki

            Seliwanów Aleksandra – SP Topczewo

 1. Sielewończuk Emilia - SP Topczewo

             Konrad Radulski - SP Topczewo

 1. Trochimiuk Aleksandra – SP Adryjanki

Kategoria kl. IV-VI

 1. Matczenia Daria - SP Topczewo
 2. Kornelia Angielczyk - SP Topczewo

            Zawadzka Wioleta - SP Topczewo

 1. Matczenia Ines - SP Topczewo

Łopuska Zuzanna - SP Adryjanki

Krysiuk Michał - SP Topczewo

III etap konkursu „Recytacja prozy”

Kategoria kl. III-IV

    Krysiuk Michał - SP Topczewo

Kategoria kl. V-VI

 1. Matczenia Daria - SP Topczewo
 2. Karpiesiuk Natalia - SP Topczewo
 3. Olejnik Daria - SP Topczewo

Wyróżnienie: Cieślak Bartosz Dom Dziecka w Białowieży, Łobodziński Maciej Dom Dziecka w Białowieży

Na zakończenie uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

      Wszyscy goście, uczestnicy konkursu, opiekunowie oraz społeczność uczniowska zostali zaproszeni na skromny poczęstunek. Głównym daniem była kiszka ziemniaczana upieczona przez Panią Iwonę Krysiuk i Panią Halinę Szerakowską, za co serdeczne podziękowania składają organizatorzy uroczystości.

       Zaproszeni goście w swoich podsumowujących wypowiedziach wyrazili zachwyt z wysokiego poziomu, jaki zaprezentowali uczestnicy konkursu. Gratulowali trafnego przedsięwzięcia i zaproponowali cykliczną kontynuację w przyszłym roku.

                             `                                                           Organizatorzy wyrażają podziękowania za pomoc w zorganizowaniu uroczystości pozostałym nauczycielom i pracownikom szkoły.

      Dziękujemy też sponsorom:

- Wójtowi Gminy Wyszki

- Dyrektor BS o/Wyszki Pani Barbarze Wyszkowskiej- Perkowskiej

- Radzie Rodziców

- Opiekunowi SKO                                                                                                                                                                                   `                                                                                                                         

                                                                                                                                 Barbara Ryszt

                                                                                                                                                       Alfreda Zawadzka

 

Fotogaleria

Fotogaleria szkolna

Polecamy

Wiadomości z MEN
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.