Company Logo


Uwaga

Wycieczka uczniów klas II i III do Urzędu Gminy i Banku Spółdzielczego w Wyszkach

20171019 101510W czwartek 19 października w ramach zajęć lekcyjnych uczniowie klas II i III wraz z wychowawczyniami p. Ewą Konopka i  p. Barbarą Karpiesiuk oraz opiekunami p. Małgorzatą Wyszkowską i p. Katarzyną Plutowicz wybrali się na wycieczkę do Urzędu Gminy oraz Bank Spółdzielczego w Wyszkach.
Celem  spotkania w gminnej scenerii było odkrycie przez uczniów  tajników funkcjonowania lokalnego samorządu. Pan Wójt Mariusz Korzeniewski  tę wyjątkową lekcję rozpoczął od przedstawienia uczniom struktury samorządu terytorialnego w Polsce. Następnie omawiał zasady działania podstawowej jednostki podziału terytorialnego jaką jest gmina. Wymienił przy tym zadania, realizowane w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb mieszkańców. Dużą atrakcją w gabinecie Pana Wójta  była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia na fotelu gospodarza.
Następnie Pan Wójt oprowadził nas po referatach Urzędu Gminy. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach oraz jakie sprawy można w urzędzie załatwić.
Aby uczniowie miło wspominali tę nietypową lekcję, otrzymali pamiątkowe gadżety w postaci długopisów z logo Gminy Wyszki oraz cukierki.  Na zakończenie miłego spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy Panu Wójtowi i pracownikom za miłe przyjęcie.

Dzięki gościnności Pani Barbary Wyszkowskiej – Perkowskiej i pracowników   uczniowie tego dnia mogli też  zwiedzić Bank Spółdzielczy w Wyszkach.
Mieli okazję zobaczyć salę operacyjną i obejrzeć  jak wygląda bankomat od środka. Odwiedzili gabinet Pani Dyrektor oraz pokoje pracowników banku.  W ramach prezentacji w pigułce Pani Dyrektor  opowiedziała nam  historię banku oraz pieniądza. Uczniowie zrozumieli dlaczego warto lokować oszczędności w banku. Pani Dyrektor zorganizowała też mini quiz z nagrodami książkowymi  na temat bankowości, który był wspaniałym podsumowaniem zdobytej wiedzy. Zaprezentowała też liczarkę do banknotów.  Uczniowie zostali wyposażeni nie tylko w wiedzę ale również w gadżety – długopisy, balony Główny cel wycieczki: popularyzowanie idei oszczędzania i przedsiębiorczości wśród uczniów został osiągnięty, za co serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Wyszkowskiej – Perkowskiej oraz wszystkim pracownikom banku.

Zdjęcia do obejrzenia w fotogalerii, lub kliknij tutaj

Ewa Konopka

Barbara Karpiesiuk

Fotogaleria

Fotogaleria szkolna

Polecamy

Wiadomości z MEN
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.