Company Logo


Uwaga

Dzień otwarty w oddziale przedszkolnym 3-4 latków

20180529 111219Dnia 29 maja 2018 r. w Oddziale przedszkolnym 3 – 4 latków w Szkole Podstawowej imienia księdza Franciszka Jakuba Falkowskiego w Topczewie został zorganizowany Dzień Otwarty dla dzieci ubiegających się o przyjęcie do placówki oraz ich rodziców. Wszystkich przybyłych powitały panie: Karolina Kuryś, Ewa Konopka oraz Iwona Niewińska.
Pierwszą atrakcją była możliwość swobodnej zabawy w sali przedszkolnej. Dzieci chętnie korzystały z dostępnych zabawek, tj. pluszaków, klocków, lalek. Chłopcy budowali z klocków budowle, jeździli samochodami. Dziewczynki bawiły się lalkami, wózkami, przyrządzały „potrawy” w przedszkolnej kuchni. Radości nie było końca. Rodzice mieli możliwość rozmowy między sobą oraz z nauczycielami pracującymi w przedszkolu.
Następnym punktem spotkania było pyszne śniadanko, które przygotowali rodzice obecnych przedszkolaków. Dzieci chętnie spożywały zdrowe kanapki, a na deser otrzymały ciasto i cukierki. Po posiłku nadszedł czas na ruch. Pełni zapału i wigoru zatańczyliśmy układ taneczny pt. „sałatka owocowa”. W dalszej części dnia dzieci zaprezentowały mini teatrzyk. Wcieliły się w role mam i tatusiów, humorystycznie opowiadając wszystkim zebranym jak ciężką pracę wykonują ich rodzice. Na koniec pięknie zaśpiewały piosenkę pt. „Jesteś mamo skarbem mym”. Po tak emocjonującym występie przeszliśmy do ćwiczeń gimnastycznych. Była to okazja do skoków, biegów i innych „wygibasów”.
Kolejnym punktem spotkania były zajęcia plastyczne. Dzieci wykonywały kartkę z wcześniej przygotowanych materiałów. Z zapałem i radością przyklejały poszczególne elementy na kolorowych kartkach. W pracy pomagali rodzice, dzięki czemu kartki były ciekawe i efektowne.
Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i wyszliśmy na plac zabaw, aby móc korzystać z pięknej i słonecznej pogody.
Był to dzień wesoły, kolorowy i pełen wrażeń. Dostarczył dzieciom mnóstwo radości i pokazał, że nasz Oddział przedszkolny  to miejsce gdzie można wspaniale spędzać czas. Mamy nadzieję, że Dzień Otwarty przyczynił się do oswojenia maluszków z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić.

Zdjęcia do obejrzenia w fotogalerii, lub kliknij tutaj

Ewa Konopka i Karolina Kuryś

Fotogaleria

Fotogaleria szkolna

Polecamy

Wiadomości z MEN
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.