Company Logo


Uwaga

Wizyta w sali Ognik

20180927 084848Dnia 27 września 2018 roku uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Topczewie ze swoimi nauczycielkami p.B.Karpiesiuk i p.M.Wyszkowską odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim.
Po przywitaniu, dzieci otrzymały strój składający się z bluzy oraz hełmu strażackiego i oglądały pomieszczenia budynku. Następnie rozpoczęły się zajęcia w sali edukacyjnej Ognik. Miły strażak- p. Michał ciekawie opowiadał o specyfice pracy strażaka, procedurach związanych z zachowaniem się podczas pożaru, zasadach postępowania w zadymionych pomieszczeniach, poprzedzając rozmowy wyświetlaniem filmów edukacyjnych. Dzieci uczyły się jak skutecznie zaalarmować służby ratunkowe i odgrywały scenki dotyczące zasad postępowania na wypadek pożaru. Utrwaliły numery alarmowe służb i oglądały butle z powietrzem oraz gaśnice proszkowe. Następnie udały się do garażu, gdzie obejrzały sprzęt strażacki potrzebny do akcji. Okrzykom zachwytu nie było końca kiedy zobaczyły wyposażenie wozu strażackiego i wsiadły do niego. Chłopcom szczególnie spodobał się zjazd strażaków z góry po rurze. Gdy nadszedł czas podumowania i sprawdzenia wiadomości prawidłowo odpowiadały na zadawane pytania, w nagrodę otrzymując certyfikaty. Następnie wszyscy udali się do pizzerii, aby uzupełnić stracone kalorie.
Nasyceni wiedzą i posiłkiem, w atmosferze pozytywnych emocji wróciły do szkoły, a każdy z chłopców jeszcze z nową deklaracją – bycia strażakiem. 
Zdjęcia do obejrzenia w fotogalerii, lub kliknij tutaj   

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Barbara Karpiesiuk

Fotogaleria

Fotogaleria szkolna

Polecamy

Wiadomości z MEN
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.