Company Logo


Uwaga

Aneta Faltyńska - nauczyciel EDB

Aneta Faltyńska  Edukacja dla bezpieczeństwa Piątek 05.06.2020
 
Temat: Komunikacja interpersonalna w trosce o zdrowie.
 
Proszę zapoznać się z tematem lekcji. Zwróćcie uwagę na to, co to jest komunikacja werbalna i niewerbalna. Wyjaśnijcie pojęcie asertywności (czym jest, jakie są jej cele, formy i prawa). Wymieńcie zasady dobrej komunikacji. Proszę zastanowić się nad tym, jakie mogą być bariery komunikacyjne i w jaki sposób można sobie z nimi poradzić oraz jakie są sposoby negocjacji.
Osoby z dostosowaniem wymagań edukacyjnych proszę, aby zapisały co to jest asertywność i bariery w komunikacji. Proszę przeczytać dokładnie temat w podręczniku.
W piątek 05.06.2020 będę w szkole na dyżurze. Jeżeli będą osoby, które zechcą poprawić ocenę z Edb na koniec roku szkolnego, to zapraszam do wcześniejszego kontaktu i umówienie się na dzień 5 czerwca na ewentualną poprawę ocen.  
 
 
EDB Piątek 29.05.2020
Temat: Choroby cywilizacyjne.
Proszę dopisać do tego tematu datę. Jest to druga lekcja o chorobach cywilizacyjnych. Obejrzyjcie krótkie filmy, mogą się Wam przydać. Proszę wymienić i zapisać objawy depresji, anoreksji i uzależnień behawioralnych, a także przyczyny problemów psychicznych u nastolatków. W przypadku problemów zdrowia psychicznego szkolny pedagog czy psycholog udziela pomocy takim osobom. W takich przypadkach niezbędna jest pomoc specjalistów. Sprawdźcie, gdzie w Waszej okolicy znajduje się poradnia zdrowia psychicznego.
https://www.youtube.com/watch?v=WD1P70-6s4M
https://www.youtube.com/watch?v=5X1tIYcz-aE
Osoby z dostosowaniem wymagań edukacyjnych proszę, aby wymieniły objawy depresji i anoreksji.
 
 
EDB piątek 22.05.2020
Temat: Choroby cywilizacyjne. 
Proszę przeczytać temat. Wyjaśnijcie pojęcie "Choroba cywilizacyjna".  Do zeszytu proszę napisać podział i przykłady chorób cywilizacyjnych z podziałem na choroby somatyczne i problemy zdrowia psychicznego. Odpowiedzcie pisemnie na pytanie: Na czym według Was polega zdrowy, higieniczny styl życia? Pomyślcie nad skutkami długotwałego stresu i w jaki sposób można walczyć ze stresem.(Tego proszę nie zapisywac do zeszytu). 
Osoby z dostosowaniem wymagań edukacyjnych: Proszę, aby przeczytały temat do str. 132 i dopowiedziały pisemnie do zeszytu na pytanie: Jakie są główne przyczyny stresu i jak można sobie z tym radzić? 
 
 
Edukacja dla bezpieczeństwa
piątek 08.05.2020
Temat: Powtórzenie i utrwalenie wiadomości z rozdziału III Podstawy pierwszej pomocy.
Proszę o powtórzenie najważniejszych wiadomości z działu III - Podstawy pierwszej pomocy. Proszę obejrzeć w miarę możliwości filmiki edukacyjne, które wysyłałam do tej pory w dodawanych linkach. Na pewno będą pomocne podczas utrwalania wiadomości z tego zakresu. W załączniku przesyłam 10 zadań jako zaliczenie tego działu. Zaliczenie oczywiście będzie na ocenę. Prace możecie przesyłać do piątku 15.05.2020. Możecie zrobić zdjęcia i wysłać na mój nr tel. 500379121 bądź na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .
Osoby z dostosowaniem wymagań edukacyjnych proszę, aby z tych zadań wykonały tylko zadania: 2,3,4,5 i 6. Pozostali wykonują całość. Przypominam osobom, które się ze mną do tej pory nie kontaktowały o nadrobienie zaległych prac i przesłanie ich do mnie w terminie do 03.05.2020. W przypadku braku odp wstawię ocenę niedostateczną.
EDB zaliczenie.pdf
 
 
 

Fotogaleria

Fotogaleria szkolna

Polecamy

Wiadomości z MEN
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.