Company Logo


Uwaga

Barbara Karpiesiuk - oddz. przedszk. 0a nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Bardzo proszę o wykonywanie zadań i ćwiczeń z podręcznika oraz kart pracy zgodnie z poleceniami. Proszę też, aby z dziećmi głoskować i czytać proste wyrazy. Powtarzać literki i cyferki. Grać w gry planszowe.

22.06.- poniedziałek
Kreślenie wzorów na różnym podłożu. Przygotować 3 tacki;1 z piaskiem, 2 z mąką, 3 z ryżem. Dziecko kreśli po tackach dowolne wzory paluszkami. Dzieli się odczuciem, nazywa materiał (który przyjemny w dotyku lub nie, miękki, twardy itp.). Rodzic rozkłada duży karton białego papieru i wylewa różne kolory farb na karton. Dziecko maluje ręką/rękami i palcami. Masaż relaksacyjny- dziecko kładzie się na brzuchu, rodzic czyta i masuje wg opowieści (potem rodzic czyta leżąc na brzuchu a dziecko masuje rodzica):Za górami(dziecko/rodzic rysuje paluszkami na plecach góry),za lasami(rysują drzewa),jest piękna kraina, w której płynie długa rzeka(rysują długą falistą linię), i rośnie dużo zielonej trawy(małe kreseczki). Mieszkają tam mili ludzie którzy się uśmiechają(rysuje uśmiechy), W tym pięknym miejscu zawsze świeci słońce(kreślenie słoneczka), i tylko czasami pada delikatny deszczyk(delikatne pukanie w plecy), który bardzo lubią dzieci,skaczą wtedy po maleńkich kałużach(lekkie stukanie pięściami w plecy). Wykonać str.73 w podręczniku. Dowolne zabawy na podwórku.                                                                                                                                         
23.06.- wtorek
Zabawy z piłką. Odpowiedź na pytanie:Czy piłkę można zabrać ze sobą na wyjazd/wycieczkę? (Tak). Co jeszcze trzeba zabrać na wyjazd/wycieczkę? Dziecko odpowiada:książka, parasol, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz/czapka, latarka, telefon, aparat, kompas, wygodne buty, plecak itp. Konstruowanie z klocków walizki. Dziecko powinno wymyślić i opowiedzieć rodzicowi wakacyjną przygodę. Wykonać str.74,75 w podręczniku.   
                                   
24.06.- środa
Zabawa ruchowa z piłką- dziecko trzyma piłkę w ręku i skacze z piłką,- rzuca piłką do celu,- podrzuca i chwyta piłkę,-turla piłkę między przeszkodami. Wakacyjne kalambury-należy pokazać określony, wakacyjny przedmiot jedynie za pomocą gestów. Na podstawie gestów dziecko odgaduje i na zmianę, dziecko pokazuje a rodzic odgaduje. Wykonanie pracy plastycznej z dowolnych materiałów  na temat;Dokąd pojadę na wakacje? (Pracę należy dostarczyć do szkoły na zakończenie roku szkolnego). Błotne inspiracje-mieszanie piasku z wodą, konstruowanie budowli z błota.       
                                                               
25.06.- czwartek
Pograć w dowolną grę z dzieckiem. (Przy przesuwaniu pionka dziecko powinno samo liczyć pola). Utrwalić poznane cyfry, liczyć do 10. Przeczytać głośno dowolny tekst z podręcznika. Zabawy dowolne na własnym podwórku.

 

 

 

08.06.- poniedziałek
Zabawa logopedyczna;Rodzic czyta:Język korzystając z ładnej pogody wybrał się w góry. Zrobił małą rozgrzewkę- przebiegł się kilka razy w kółko (dziecko oblizuje kilka razy szeroko otwartą buzię), zagrał w piłkę (dziecko wypycha policzki), później zjadł coś dobrego (naśladuje żucie), pożegnał się z przyjaciółmi (dziecko wysyła buziaki) i poszedł (dziecko kląska). Dotarł w wysokie góry (dziecko podnosi język w stronę nosa i opuszcza na brodę). Prze chwilę podziwiał piękne widoki ( przesuwa język w stronę jednego i drugiego ucha). Wykonać str.63,64 w podręczniku. Zwrócić uwagę na roślinność, zwierzęta górskie, na konieczność trzymania się wyznaczonych szlaków i opowiedzieć o Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Pokazać dziecku stroje góralskie (internet/album/podręcznik) i wytwory sztuki ludowej. Oglądanie nieba na podwórku i wykonanie pracy plastycznej na ten temat. ( Zwrócić uwagę na kolor nieba, kształty i wielkości chmur). Pracę przy okazji dostarczyć do szkoły.                                                                                                                          
09.06- wtorek
Pociąg głosek- Dziecko powinno podać słowa tak, aby nowe słowo rozpoczynało się głoską, którą skończyło się poprzednie np. las, sowa, aparat, traktor, itd. Opowieść ruchowa; Wyprawa do dżungli- Rodzic powoli czyta a dziecko naśladuje wszystko to ruchem: Szykujesz się na wyprawę. Zakładasz długie spodnie, bluzkę, wiążesz buty, zakładasz na głowę kapelusz. Jeszcze tylko plecak...Wkładasz do niego wodę, jedzenie i apteczkę. Teraz plecak na ramiona i w drogę. Idziesz jeden za drugim bo, droga jest wąska. Po obu stronach rosną wysokie drzewa. Co i raz trzeba się pochylić bo gałęzie zwisają nisko nad drogą. Idziesz bardzo wolno, bo to męczące. Wreszcie można się wyprostować i spokojnie iść. O! Kolejna przeszkoda- strumyk, trzeba przeskoczyć. Rozejrzyj się, ile tu zwierząt! Są małpy, skacz razem z nimi. Skradasz się na czterech łapach jak lew. Cichutko stawiasz łapy. Teraz słonie, stawiasz ciężkie, głośne kroki. Trąbisz z radości. W dżungli są też węże. Ślizgasz się po ziemi z głośnym sykiem...i zatrzymujesz się w bezruchu...Po zabawie czas na odpoczynek. Możesz teraz zjeść i napić się wody. Słuchasz odgłosów dżungli... Czas wracać.  Znów trzeba przeskoczyć strumyk.  Znów jeden za drugim, bo droga bardzo wąska. Teraz szybki marsz...I jesteś w domu. Wykonać str.65,66 w podręczniku. Rysowanie zwierząt kredą na chodniku lub patykiem po piasku.
                         
10.06.- środa
Ocena prawdziwości zdań-Rodzic zadaje pytania dotyczące zasad zachowania i ochrony przyrody, dziecko odpowiada (jeśli nie wie czy nie rozumie rodzic tłumaczy):Czy w górach można zrywać szarotki?, Czy na terenie parku, rezerwatu można wędrować poza wytyczonym szlakiem?, Czy w czasie burzy można chować się pod drzewem?, Czy możemy poprosić o pomoc policjanta, kiedy się zgubimy?, Czy można się kąpać na kąpielisku strzeżonym przez ratownika? Wykonać str.67 w podręczniku. Porozmawiać na podstawie ilustracji, w jakiej sytuacji możemy potrzebować pomocy? Przypomnieć numery alarmowe. Wykonać str.68,69. Zabawy z piłką na podwórku.     
                             
15.06- poniedziałek
Zabawy z wodą:zabawa oddechowa- dmuchanie przez słomkę do kubeczka z wodą, zręczne przenoszenie wody przy użyciu łyżeczki do drugiego kubka, picie wody przez słomkę, mieszanie słomką wody- robienie małego i dużego wiru. Malowanie farbami i pędzelkiem w rytm słuchanej melodii.( Proszę włączyć najpierw skoczną, szybką muzykę, następnie cichą, spokojną).  Wykonać str.70,71 w podręczniku. Utrwalać znajomość cyfr, liter i czytać. Zabawy w piaskownicy.           
 
19.06.- piątek
Wycinanie żółtych kół i pasków z bibuły lub wycinanek, wykonanie słoneczek i dekoracja swego pokoju słoneczkami. Przygotowanie słonecznego koktajlu:banan drobno pokroić, zalać kefirem, zblendować i delektować się pysznym koktajlem. Wykonać str.72 w podręczniku (zachęcam do czytania sylabami-czarny i zielony kolor). 

 

 

01.06. poniedziałek     
Zabawy swobodne w domu. Sprawiedliwość w bajkach i baśniach;wykonać str.52 w podręczniku. Dziecko i rodzic mogą podać przykłady z życia dotyczące zachowań sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Opowiedzieć o swoich odczuciach. Oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa-eksperymentowanie;Do szerokiej miski nalać wody, następnie wlać trochę oleju. Odpowiedzieć na pytanie: Co się stało z olejem wlanym do wody? Dojście do wniosku, że tak samo każde oszustwo wcześniej czy później zostanie odkryte, ujawnione i sprawiedliwie ukarane.  Wykonać str.53 w podręczniku. Zabawy z elementem równowagi na podwórku- przechodzenie "stopa za stopą" po wyznaczonej linii. Gra w klasy.                                                                                                             
02.06.  wtorek           
Rozgrywanie gier planszowych np. Chińczyk. Wykonać str.54 w podręczniku. Podpowiedzieć dziecku, że dzieci są różne, ale każdy może mieć swoje zdanie. Należy je tylko wypowiadać kulturalnie, nie obrażając nikogo, bez krzyku i z uzasadnieniem. Ćwiczenia manualne- wykonać str.55 w podręczniku. Zabawy z elementem skoku na podwórku np. skok w dal.
                        
03.06.  środa             
Deklamowanie znanych wyliczanek np. Raz i dwa pewna pani miała psa... (dziecko zna bo uczyliśmy się w szkole), Entliczek, Pentliczek... oraz wymyślanie własnych. Zabawy matematyczne- wykonać str. 56,57 w podręczniku(motyle które odleciały, przekreślić/ kredki wyjęte z pudełka też przekreślić. Doskonalenie percepcji wzrokowej- pary- wykonać str.58 w podręczniku. Zabawy swobodne na podwórku.                                                                                                         
04.06.  czwartek       
Ćwiczenia w głoskowaniu np. k-r-o-w-a, ż-a-b-a, itd. Proszę, aby dziecko wyróżniało pierwszą i ostatnią głoskę w każdym wyrazie (krowa-k,a). Pokazać mapę Polski(w internecie lub w książce/atlasie). Przypomnieć, że w Polsce wyróżnimy góry, jeziora, rzeki, morze, lasy itp. Zwrócić uwagę na granice państwa. Przypomnieć symbole narodowe kraju. Zastanowić się, gdzie można odpocząć w wakacje. Wykonać str. 59 w podręczniku. Lepimy "plastelinowe lody dla  ochłody". Wykonać str.60 w podręczniku. Zabawy z elementem celowania na podwórku. 
                                                    
05.06.    piątek           
Proszę głoskować wyrazy a dziecko ma zgadnąć i powiedzieć cały wyraz np.r-y-b-a(dziecko:ryba), b-u-t-y(dziecko:buty), itd. Wypoczynek nad wodą- rozmawiamy o zasadach bezpieczeństwa jakie należy zachować podczas zabaw nad morzem, jeziorem. Wykonać str.61 (omówić ilustrację, czytać). Co pływa na wodzie-pokazać dziecku(w internecie,albumie) różne pojazdy pływające:motorówka, statek pasażerski, łódka, kajak itp. Jeśli rodzic potrafi złożyć łódkę z papieru z dzieckiem. W dużym pojemniku/misce z wodą wprawić ją w ruch dmuchając. Wykonać str.62 w podręczniku. 

 

 

25.05. poniedziałek     
Robot-zabawa logopedyczna- Rodzic czyta;Mama ma wspaniałego robota. Bardzo pomaga jej w kuchni i domowych porządkach. Świetnie kroi warzywa, (dziecko mówi:bżżżżżż), szatkuje kapustę, (dziecko:ciach, ciach, ciach), robi soki, (dziecko:bul, bul, bul), ubija mięso na kotlety, (dziecko:pach, pach, pach), Potrafi zamiatać podłogę(dziecko:szu, szu, szu). Umie także śpiewać (dziecko:la, la, la, la). Mówi też bardzo dziwnie(dziecko:Dzień do-bry, jes-tem ro- bo-tem. Bar- dzo lu- bię po-ma- gać! Uświadomić dziecku, że należy bezpiecznie korzystać z urządzeń AGD. Wykonać str.43 w podręczniku. Rozmowa na temat:Co rodzice lubią robić razem z dzieckiem? Dziecko kończy rozpoczęte zdania: Mój dom jest......, Zawsze w moim domu mogę.......Liczenie- wykonać str.41,42 w podręczniku. Nauka na pamięć słów piosenki o tacie: Dzień taty jest w czerwcu, to wie każdy z nas. By w domu radosnym był świętem i tata od rana pogodną miał twarz, zanućmy dla niego piosenkę.                           
26.05. wtorek           
Zabawy słowne- znajdowanie wyrazów przeciwstawnych. Rodzic podaje wyraz np. mokry- dziecko odpowiada...(suchy), mały....(duży), długi....(krótki), jasny....(ciemny), lekki....(ciężki),itd. Rozmawiamy z dzieckiem o ulubionych zabawach. Bawimy się w jedną z nich. Uświadamiamy o konieczności sprzątania po zabawie. Wykonujemy str.44 w podręczniku. Eksperymentujemy z mydlinami. Puszczamy na podwórku bańki mydlane i próbujemy je złapać.                                             
27.05. środa             
Dzielimy wyrazy na sylaby np. pa- ja- cyk, kro- wa, itd. Dzieci z różnych stron świata- omawianie ilustracji i wykonanie karty pracy na str. 45,46. Rodzic czyta wiersz:Piłka, klocki i skakanka, to zabawy wszystkich dzieci. Od bieguna do bieguna, słowem, na calutkim świecie. Choć różnymi językami co dzień z mamą rozmawiają, do przygody, psót, figielków jednakowy zapał mają. Wszystkie też kochają bajki, znają wróżki i zaklęcia. Wieczorami lubią słuchać baśni o pałacu księcia. W Tokio, Łodzi czy Londynie swoje święto dzieci mają, kartkę z dniem pierwszego czerwca w kalendarzu dobrze znają.  Dojście do wniosku, iż wszystkie dzieci są takie same, różnią się tylko kolorem skóry. Dziecko wycina dłuuugie węże z papieru/gazety/kartki.                                                                          
28.05 czwartek
Tańce i zabawy ruchowe przy muzyce. Rodzic opowiada o tym, iż każde dziecko bez względu na to gdzie mieszka, jak wygląda, ma takie same prawa. Powinno być traktowane z szacunkiem. Zawarte jest to w Konwencji o prawach dziecka. Wykonać str.47,48 w podręczniku. Liczenie- wykonać str.49 w podręczniku. Zabawy z piłką na podwórku.                                                   
29.05. piatek             
Zabawy kształcące pamięć i uwagę- wykonać str.50 w podręczniku. Z pomocą internetu lub albumów/książek opowiedzieć dziecku o Afryce(o życiu ludzi, o przyrodzie). Wykonać str.51 w podręczniku. Po wykonaniu dziecko niech odpowie na pytania:Co widać na pierwszym planie, co w oddali?, Jakie zwierzęta przyszły do wodopoju?, Czy tam jest ciepło, czy zimno? Następnie kartkę z bloku technicznego posmarować klejem i posypać piaskiem(najlepiej żółtym), musi wyschnąć. Odebrane ze szkoły sylwety członków afrykańskiej rodziny nakleić na tę kartkę. Dorysować lub dokleić inne elementy afrykańskiego krajobrazu(rysunek proszę dostarczyć do szkoły). Pobawić się na podwórku w "afrykańskie" zabawy;biegi, rzuty do celu, itp.

 

 

18.05.- poniedziałek
Ćwiczenia graficzne, utrwalanie kolorów- wykonać str. 29 w podręczniku. Orientacja przestrzenna- proszę schować maskotkę i wydawać dziecku polecenia tak, aby ją znalazło np.Idź prosto, skręć w prawo, zajrzyj pod stół, itp. Rozmawiamy z dzieckiem o uczciwości. Nie należy oszukiwać np. podczas zabawy, gry czy innych sytuacji, jeśli przegramy to też uczciwie. Wykonać str. 30 w podręczniku. Pograć z dzieckiem w dowolną grę planszową. Uczulić na sytuację, żeby umiało przegrywać.                                                                                                                                   
19.05.- wtorek
Utrwalenie poznanych liter- ćwiczenia w czytaniu- wykonać str.31 w podręczniku. Rodzic zachęca dziecko w swobodnej rozmowie do poszukiwania odpowiedzi na pytania;Czy można fantazjować, żeby rozbudzić zainteresowanie lub zazdrość swoich kolegów lub koleżanek?, Czy fantazjowanie to też kłamstwo?, Czy kłamstwem można kogoś zranić? Odgrywanie scenek z rodzicem/rodzeństwem ;Gdy ktoś zgubi jakąś rzecz....(co robimy?) Gdy ktoś znajdzie jakąś piękną, cudzą rzecz...(co robimy?). Zabawa dydaktyczna- prawda czy fałsz?;- Czy można brać cukierki od nieznanych osób? (nie)- Policjantowi można zaufać? (tak)- Wiosną drzewa mają pąki? (tak) -Sowy nie potrafią latać? (fałsz) - itd. (Można sformułować jeszcze inne pytania). Zabawy z figurami- wykonać w podręczniku str.32,33. 
                     
20.05.- środa
Utrwalenie dni tygodnia- wykonać str.34 w podręczniku. Czytamy dziecku wiersz;O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci; - Wrzuciłeś Grzesiu list do skrzynki, jak prosiłam? - List, proszę cioci? List? Wrzuciłem ciociu miła! - Nie kłamiesz Grzesiu? Lepiej przyznaj się kochanie! - Jak ciocię kocham, proszę cioci, że nie  kłamię! - Oj Grzesiu, kłamiesz! Lepiej powiedz po dobroci! - Ja miałbym kłamać? Niemożliwe, proszę cioci! .......List był do wuja Leona, a skrzynka była czerwona. A koperta...no, taka...tego...Nic takiego nadzwyczajnego. .....I pamiętam wszystko:Że znaczek był z Belwederem. A jak wrzucałem list do skrzynki, to przechodził tatuś Halinki. I jeden oficer też wrzucał,wysoki- wysoki. Taki wysoki, że jak wrzucał, to kucał. I jechała taksówka...i powóz...I krowę prowadzili...i trąbił autobus. I szły jakieś trzy dziewczynki, jak wrzucałem ten list do skrzynki. Ciocia głową pokiwała. Otworzyła szeroko oczy ze zdumienia:- Oj, Grzesiu, Grzesiu!- Przecież ja ci wcale nie dałam żadnego listu do wrzucenia!...Proszę z dzieckiem dokonać oceny postępowania chłopca. Odnajdywanie odpowiedzi na pytanie ;Kto to jest człowiek uczciwy? (Zawsze mówi prawdę., Nie kłamie.,Przeprasza, gdy zrobi coś niedobrego.,Przyznaje się do winy.,Nie wykręca się.,Nie zrzuca winy na kogoś innego.) Proszę wykonać str.35,36 w podręczniku. Ćwiczenia ogólnorozwojowe na podwórku.                                                       
 21.05. - czwartek 
Z rodziną najlepiej- oglądanie zdjęć dzieci i rodziców oraz rodzinne wspomnienia, określanie stopnia pokrewieństwa (brat, siostra, mama, tata, ciocia, wujek, córka, syn, babcia, dziadek). Rozmowa o podziale obowiązków w domu. Dojście do wniosku, iż należy sobie pomagać. Wykonać str.37 w podręczniku. Czytamy- wykonać str.38 w podręczniku. Nauka na pamięć refrenu piosenki o mamie: Moja mama umie wszystko, lubi bawić się i śmiać. Umie być naprawdę blisko, przy niej się nie trzeba bać. Moja mama umie wszystko, może nawet w piłkę grać. Umie sms-y pisać, lubi cieszyć się jak ja.       
 
22.05. - piątek 
Zabawy sylabowe; Rodzic mówi sylabę np. bu..., dziecko kończy -buda, buty, itp. Gdzie pracują moi najbliżsi? -rozmowa oraz poznanie zawodów na podstawie str.39,40 w podręczniku (wykonać te strony). Dziecko przeprowadza wywiad z mamą lub tatą na temat jego zawodu :Jaki zawód uprawiasz/wykonujesz?, Czy lubisz swój zawód?, Co najbardziej podoba ci się w twojej pracy? itp. Kamykowe obrazki- układanie kompozycji z materiałów przyrodniczych na podwórku. 

 

 

11.05.2020- poniedziałek                                                                                                                     Wylepianie z plasteliny ostatnio poznanych liter;Ł,ł,F,f,J,j. Spotkanie z pszczołą Mioduszką- opowiedzieć dziecku o tym, że trzeba szanować przyrodę (wspomnieć o tym, żeby nie niszczyć mieszkań zwierząt). Wykonać str.21 w podręczniku. Dziecko odgaduje zagadki odczytane przez rodzica;Niepozorny, ale żwawy, skacze sobie pośród trawy, na skrzypeczkach pięknie gra, bo się na muzyce zna (konik polny), Gdy w ogrodzie kopce wznosi, każdy chce, by się wynosił, gdy na łące je buduje, wtedy nikt się nie przejmuje (kret), W ulu budzi się o świcie i na pracy spędza życie, a gdy ktoś jej pracę przerwie, to żądełkiem ciach! oberwie (pszczoła), Pośród kwatów się uwija i słodziutki nektar spija, gdy nad łąką lata latem, można go pomylić z kwiatem (motyl). Ułożyć na podwórku obrazek z materiału przyrodniczego (kamyki, patyki itp.).                                                                                                                           
12.05.2020- wtorek                                                                                                                             Porozmawiać z dzieckiem o chronionych roślinach i zwierzętach (kilku-można obejrzeć w internecie, albumie). Odnaleźć w środku podręcznika i obejrzeć z dzieckiem Łąkę latem i wykonać polecenia (są na początku tej rozkładówki). Wykonać zadania w liczeniu wspomagając się rysunkiem; Na rabatce rosną 3 kwiaty czerwone, 2 żółte, 4 niebieskie. Ile rośnie wszystkich kwiatów? , Do wazonu biorę po jednym kwiatku w każdym kolorze. Ile kwiatów zostało na rabatce? Wykonać str.22 w podręczniku. Dowolne zabawy na swoim podwórku.   
                                                                                                           
13.05.2020- środa 
Dziecko bawi się w muzykanta używając do zabawy (gry) pokrywki, łyżki, szeleszczące folie, papiery itp. Ogląda w podręczniku na str.23 prawdziwe instrumenty muzyczne i z pomocą rodzica odczytuje ich nazwy. Dzieli na trzy grupy;strunowe, dęte, perkusyjne. Wykonuje swój instrument wg uznania np. z puszki,słoika, pudełka, butelki  wsypując groch/kaszę/piasek/makaron itp. (Proszę zrobić zdjęcie instrumentu i przysłać do wychowawcy do 15 maja). Podskoki,biegi, pajacyki na własnym podwórku.   
   
14.05.2020- czwartek                                                                                                                         Porozmawiać z dzieckiem o wielkości różnych przedmiotów, figur, rzeczy w domu. Sklasyfikować od najmniejszej do największej i odwrotnie. Zamknąć oczy i przez kilka minut wsłuchać się w muzykę swojego domu;brzęk talerzy, rozmowy, odgłos zamykanych drzwi, dźwięk włączonego telewizora, hałas odsuwanego krzesła, dźwięk np. czajnika-niech dziecko zgaduje. Porozmawiać, który dźwięk- hałas jest przyjazny, przyjemny, a który uciążliwy. Wykonać str.24,25 w podręczniku. Posłuchać ulubionej muzyki.                                            
15.05.2020- piątek         
Proszę napełnić kilka szklanek różną ilością wody. Uderzać w nie delikatnie i wsłuchiwać się w uzyskane dźwięki. Ustawić je zgodnie z kolejnością wysłuchanych dźwięków  ( w górę i w dół ). Zwrócić uwagę ile jest wody w każdej  szklance. Wykonać str. 27 w podręczniku. Przygotować gazetę i zastanowić się w jaki sposób można wydobyć z niej dźwięk (stukanie palcami, wachlowanie, zgniatanie, pocieranie itp.). Wykonać str.28 w podręczniku. Pomóc rodzicom przy wiosennych pracach na podwórku lub w ogrodzie.  

Fotogaleria

Fotogaleria szkolna

Polecamy

Wiadomości z MEN
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.