Company Logo


Uwaga

Karolina Żukowska - 0c nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego

Dzień dobry! Rozpoczynamy 4 część kart pracy czterolatka.

3-4 latki

22.06.2020r. - 25.06.2020r.

Poniedziałek 22.06.2020r.
Temat: Życie w gospodarstwie wiejskim
1.Prosze wspólnie z dzieckiem obejrzeć film, dziecko zapamiętuje jak najwięcej zwierząt po obejrzeniu filmu próbuje je wymienić link: https://www.youtube.com/watch?v=xrgowwp1V-U
Proszę wspólnie z dzieckiem wymienić to czym różni się wieś od miasta np. wieś- pola, traktor, krowa, obora itp. miasto- blok, metro, sygnalizacja świetlna itp.
2.Prosze wykonać ćwiczenie z kart pracy str. 34-35, 36
3.Tu mieszkamy- wykonanie makiety jednego budynku znajdującego się w gospodarstwie wiejskim. Wykorzystać proszę karton, wycinki z gazet, bądź wydrukowane obrazki.
Wtorek 23.06.2020r.
Temat: Krowy, owce, świnki- zwiedzamy gospodarstwo
1.Zwierzęce zgadywanki –zagadki, rozwijanie logicznego myślenia, ćwiczenia ortofoniczne. Dziecko odgaduje o jakim zwierzęciu jest mowa w zgadywance, nazywa je i naśladuje jego odgłosy.
Muczy: Muuu, Muuuu! Biegnijcie tu! Biegnijcie z daleka, napijcie się mlek. Kto wypił, ten jest zuch! (krowa); Kwiczy: Kwi! Kwi! No, mówię Ci. Taplania w błocie, w kałuży przy płocie, po nocach mi się śni. (świnia); Beczy: Bee! Beee!Ach, ostrzyż mnie, a dam ci wełenkę na ciepłą sukienkę, skarpetkę albo dwie (owca); Gdacze:Ko! Ko! Widział to kto? Goniłam robaczka, lecz schował się w krzaczkach! I co? I co? I pstro! (kura); Rży: Hii! Haa! Kto gna tak jak ja? Pęd grzywę rozwiewa, kłaniają się drzewa I wiatr mi w uszach gra! (koń); Gulgocze: Gull! Gull! Gdy kroczę wśród pól, obnosząc korale to puszę się stale. Prawdziwy ze mnie król (indyk); Meczy: Meee! Meee! Wciąż brykać chce! Mam rogi i brodę, lecz mocno nie bodę! Pobawisz się ze mną? (koza; Kwacze: Kwa! Kwa! To ja ! To ja! Ma słynną rodaczkę kuzynkę Dziwaczkę na pewno każdy zna! (kaczka).
2. Zwierzęcy teatrzyk- dzieci wypychają zwierzęta wiejski (wyprawka czterolatka nr 17 „wiejskie gospodarstwo”) i zginają je na pół wzdłuż linii przerywanej. Wspólne zabawy wypchanymi zwierzątkami. Wykonujemy ćwiczenie z kart pracy str. 37
3. Proszę zagrać z dzieckiem w piłkę na świeżym powietrzu.
Środa 24.06.2020r
Temat: Zwierzęta wokół nas
1.Głośno- cicho- Zabawa tropiąca, odpowiednie reagowanie na zmianę głosu. Rodzic wybiera zabawkę- zwierzę np. kota i chowa w wybranym miejscu. Dziecko próbuje odnaleźć wybrana zabawkę. Rodzic miauczy głośno kiedy dziecko zbliża się do zabawki, lub cicho, kiedy się od niej oddala. Kiedy dziecko jest daleko rodzic milczy.
2.Wykonujemy ćwiczenie z kart pracy str. 50
3.Memory skojarzeniowe- zabawa pamięciowa, klasyfikowanie produktów pochodzenia zwierzęcego. Rodzic przygotowuje pary obrazków przedstawiających zwierzęta oraz produkty lub rzeczy opasujące do tego zwierzęcia np. kura-jajko, owca-wełna, krowa- mleko, koza-ser, pszczoła-miód, pies-kość itp. dziecko próbuje zapamiętać, gdzie leży dana karta i poprawnie łączy w pary zwierzęta z przedmiotami.
4.Zwierzęce melodie- zabawa dźwiękonaśladowcza. Przygotowujemy zwierzęta, które dzieci wcześniej wypchały z wyprawki, dzieci naśladują odgłosy wydawane przez te zwierzęta. Następnie wspólnie z rodzicem próbują zaśpiewać melodię znanej piosenki np. „Panie Janie” w języku wskazanego zwierzęcia np. w języku kota.
Czwartek 25.06.2020r.
Temat: Letnie podróże
1.Czym pojedziemy- zabawa słuchowa. Dzieci odgadują jaki pojazd teraz słyszą. Link: https://www.youtube.com/watch?v=Ahp8oBOvu2M
2.Stoi na stacji lokomotywa- ćwiczenia grafomotoryczne i słownikowe. Rodzic czyta wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa” http://wierszykidladzieci.pl/tuwim/lokomotywa.php Dzieci zgodnie z treścią wiersza wykonują zadanie w kartach pracy: przyklejają brakujące wagony, a następnie kolorują lokomotywę, jednocześnie powtarzając za rodzicem fragment wiersza.
3. Wykonujemy ćwiczenie z kart pracy str. 51
4. Co znikło?- zabawa ćwicząca spostrzegawczość. Rodzic układa na dywanie cztery dowolne zabawki, dziecko odwraca się tyłem, rodzic ukrywa jedną zabawkę. Dziecko odwraca się i odgaduje, co znikło.
5. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzy np. berek.

 

 

Poniedziałek 15.06.2020r.
Temat: Owocowe bogactwo lata
1.Pływa, czy tonie?- doświadczenia z owocami. Rodzic przygotowuje dużą przeźroczystą miskę z wodą. Wyjaśnia, że owoce czasami pływają w wodzie, a innym razem idą na dno. Wkłada do miski cała pomarańczę, a dziecko obserwuje co się dzieje (pomarańcza pływa) , następnie wkłada do miski obrana pomarańczę, dziecko obserwuje jak owoc tonie. Rodzic wyjaśnia, że miąższ pomarańczy zawiera dużo fruktozy, jest gęsty i działa jak gąbka i dlatego tonie. Skórka jest lżejsza niż woda i porowata, dzięki niej pomarańcza pływa, Potem dzieci przeprowadzają doświadczenia z innymi owocami i z pomocą rodzica wyciągają wnioski. Na zakończenie dziecko wraz z rodzicem przygotowuje w słoiku wody smakowe, wykorzystując do tego różne owoce np. arbuz, truskawka, ananas , dzieci myją owoce, kroją na kawałki, wkładają do słoików (można dodać zioła np. miętę), zalewają woda źródlaną i odstawiają w chłodne miejsc na kilka godzin by nabrały smaku.
2.Wykonujemy ćwiczenie z kart pracy str. 32 i str. 48-49.
3.Rozsypane owoce i warzywa- składanie obrazka z części. Rodzic przygotowuje papierowe owoce i warzywa ( rysunki mogą być wydrukowane z dowolnej strony Internetowej) , rozcina je na mniejsze elementy i rozsypuje na podłodze. Zadaniem dziecka jest ułożenie obrazka i przyklejenie go na kartce.
4. Zabawy dowolne w piaskownicy

16, 17, 18.06 egzaminy 8 kl.

Piątek 19.06.2020r.
Temat: Letnia sałatka
1.Owocowo-warzywne zagadki- zabawa słowna. Rodzic rozkłada na podłodze gazety, czasopisma, ilustracje o tematyce kulinarnej. Dzieli wyrazy na sylaby, podając w ten sposób nazwy wybranych owoców lub warzyw. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie, o jaki owoc lub o jakie warzywo chodzi i odszukanie jak największej liczby okazów tego owocu lub warzywa na ilustracjach. Rodzic podkreśla, że owoce i warzywa są składnikami wielu potraw np. truskawki mogą pojawić się w ciastach, ciasteczka, pierogach, sokach, koktajlach itp.
2. Proszę wykonać ćwiczenie z kart pracy str. 33
3. Letni piknik- urządzenie pikniku w ogrodzie/ na łące.

 

 

 

Fotogaleria

Fotogaleria szkolna

Polecamy

Wiadomości z MEN
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.