Company Logo


Uwaga

"Sztandar szkoły"

            Szkoła Podstawowa im. Ks. F. J. Falkowskiego

                                   w Topczewie

 

„Czy możemy narodowi ofiarować większy dar nad wychowanie i wykształcenie młodzieży”

 

Dyrektor, wraz z całą społecznością Szkoły Podstawowej im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie, kierując się powyższą myślą, każdego dnia stara się rozwijać umysły i kształtować ducha młodych pokoleń, na wzór naszego patrona.

Ksiądz Franciszek Jakub Falkowski jest postacią szczególnie nam bliską, ponieważ urodził się w Budlewie koło Topczewa. Jako duchowny poświęcił swoje życie dzieciom głuchoniemym. Założył w Warszawie Instytut Głuchoniemych. Stał się niedoścignionym wzorem kapłana, nauczyciela i wychowawcy oraz prekursorem polskiej pedagogiki rewalidacyjnej.

Pochodził z naszej ziemi, trudno więc byłoby znaleźć lepszego patrona, z którego ideałami mogłaby się utożsamiać się nasz szkoła. Chcąc uczcić tak zacną osobę podjęliśmy starania o ufundowanie sztandaru szkoły i popiersia naszego patrona.

W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie naszego przedsięwzięcia w postaci opłaty dobrowolnej kwoty na podane konto Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie, ul. Szkolna 2, 17-132 Wyszki nr: 76 8063  0001 0040 0408 5094 0001 z dopiskiem "Sztandar szkoły".

Lista sponsorów zostanie uwieczniona wpisem do szkolnych ksiąg pamiątkowych i specjalną tablicą informacyjną.

Dziękujemy za dar serca.

Fotogaleria

Fotogaleria szkolna

Polecamy

Wiadomości z MEN
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.