Company Logo


Logowanie

Uwaga

Wycieczka do PSP i Tęczowej Krainy

wp 20180516 09 33 53 pro16 maja 2018r. odbyła się wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim oraz do sali zabaw ,,Tęczowa Kraina’’. W wyjeździe uczestniczyły dzieci z oddziału 5-6 latków i uczniowie klasy pierwszej.
W sali edukacyjnej ,,Ognik’’ zajęcia prowadzone były przez strażaka. Uczniowie przed wejściem zakładali mundury strażackie. Podczas zajęć szkoleniowych dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe oraz uczyły się praktycznego wykonywania połączeń z poszczególnymi służbami. Poznały też specyfikę pracy  strażaka.
Uczyły się, jak uniknąć i rozpoznawać zagrożenia, z którymi mogą się spotkać zarówno w domu jak i w szkole. Zobaczyły jak rozprzestrzenia się dym i do czego może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego. Brały udział w ewakuacji z miejsca zadymionego objętego pożarem korzystając ze znaków ewakuacyjnych.
Z dużym zainteresowaniem nasi uczniowie oglądali samochody strażackie i ich wyposażenie.
Na koniec każde dziecko otrzymało imienny dyplom potwierdzający uczestnictwo w zajęciach.
Następnie udaliśmy się do sali zabaw ,,Tęczowa Kraina’’, w której dzieci miło i radośnie spędziły czas na wspólnej zabawie. W trakcie zabawy dzieci miały możliwość pomalowania twarzy. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali baloniki. Te zajęcia mimo, że odbywały się poza szkołą na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Zdjęcia do obejrzenia w fotogalerii, lub kliknij tutaj

Opiekunowie:
K.Łuczaj
E. Wyłucka
E. Krasowska 

Fotogaleria

Fotogaleria szkolna

Polecamy

Wiadomości z MEN
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.