Company Logo


Uwaga

Wykaz lektur w klasach I-III

 Klasa I

 

Bełza Władysław- „Kto ty jesteś? Polak mały”

Brzechwa Jan – „Brzechwa dzieciom”

Kownacka M – „Plastusiowy Pamiętnik”

Makuszyński K. – „120 przygód Koziołka Matołka”

Tuwim Julian – „Wiersze dla dzieci” (Lokomotywa, Słoń Trąbalski…)

 

Klasa II

 

Brzechwa Jan - „Na Wyspach Bergamutach”, „Wiosenne porządki”

Grabowski Jan – „Puc, Bursztyn i goście”

Kruger Maria – „Karolcia”

Lofting Hugh – „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

Milne Alan A. – „Kubuś Puchatek”

Papuzińska Joanna – „Nasza mama czarodziejka”

Perrault Charles – „Czerwony Kapturek”

Tuwim Julian – „Lokomotywa”, „Warzywa”, „Stół”

 

Klasa  III

 

Andersen Chans Hrystian – „Księżniczka na ziarnku grochu”

Brzechwa Jan – „Akademia Pana Kleksa”

Centkiewicz Czesław – „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”

Dahla R - „Matylda”

Jansson T – „Zima Muminków”

Kern Ludwik Jerzy – „Ferdynand Wspaniały”(fragment)

Lindgren Astrid – „Dzieci z Bullerbyn”

Markowska W., Milska A. – „Baśnie z dalekich wysp i lądów” (Kto jest najpotężniejszy na     świecie)

Olech J. – „Pompon w rodzinie Fisiów”

Papuzińska J. „Uśmiechnięte słowa” (Wawiłow D. – Ja chcę mieć przyjaciela)

Pisarski Roman - „O psie, który jeździł koleją”

„U złotego źródła” – legenda „Czarownica znad Bełdan”

Wykaz lektur w klasach I-III

 Klasa I

 

Bełza Władysław- „Kto ty jesteś? Polak mały”

Brzechwa Jan – „Brzechwa dzieciom”

Kownacka M – „Plastusiowy Pamiętnik”

Makuszyński K. – „120 przygód Koziołka Matołka”

Tuwim Julian – „Wiersze dla dzieci” (Lokomotywa, Słoń Trąbalski…)

 

Klasa II

 

Brzechwa Jan - „Na Wyspach Bergamutach”, „Wiosenne porządki”

Grabowski Jan – „Puc, Bursztyn i goście”

Kruger Maria – „Karolcia”

Lofting Hugh – „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

Milne Alan A. – „Kubuś Puchatek”

Papuzińska Joanna – „Nasza mama czarodziejka”

Perrault Charles – „Czerwony Kapturek”

Tuwim Julian – „Lokomotywa”, „Warzywa”, „Stół”

 

Klasa  III

 

Andersen Chans Hrystian – „Księżniczka na ziarnku grochu”

Brzechwa Jan – „Akademia Pana Kleksa”

Centkiewicz Czesław – „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”

Dahla R - „Matylda”

Jansson T – „Zima Muminków”

Kern Ludwik Jerzy – „Ferdynand Wspaniały”(fragment)

Lindgren Astrid – „Dzieci z Bullerbyn”

Markowska W., Milska A. – „Baśnie z dalekich wysp i lądów” (Kto jest najpotężniejszy na     świecie)

Olech J. – „Pompon w rodzinie Fisiów”

Papuzińska J. „Uśmiechnięte słowa” (Wawiłow D. – Ja chcę mieć przyjaciela)

Pisarski Roman - „O psie, który jeździł koleją”

„U złotego źródła” – legenda „Czarownica znad Bełdan”

Wykaz lektur w klasach IV-VI

Klasa IV

 

Collodi Carlo – „Pinokio”

Kipling Rudyard – „Księga Dżungli”

Lewis C. S. – „Opowieści z Narnii” (cz.1: Lew, Czarownica i stara szafa)

Molnar F – „Chłopcy z Placu Broni”

 

 

Klasa V

 

Montgomery Lucy Maud – „Ania z Zielonego Wzgórza”

Sienkiewicz Henryk – „W pustyni i w puszczy”

Szklarski Alfred – „Tomek w krainie kangurów”

Twain Mark – „Przygody Tomka Sawyera”

Markowska W – „Mity greckie”

 

Klasa VI

 

Jurgielewiczowa Irena – „Ten obcy”

Lem Stanisław – „Bajki robotów”

Makuszyński Kornel – „Szatan z siódmej klasy”

Niziurski Edmund – „Sposób na Alcybiadesa”

Ks. Twardowski Jan – „Zeszyt w kratkę”

Verne Juliusz – „W 80 dni dookoła świata”

 

  • Baśnie, legendy, opowiadania i utwory poetyckie pochodzące z regionu.
  • Inne teksty reprezentatywne dla źródeł kultury europejskiej.
  • Wybrane przez uczniów i nauczyciela stosownie do możliwości i potrzeb uczniów.

Fotogaleria

Fotogaleria szkolna

Polecamy

Wiadomości z MEN



Nasze wiadomości

feed-image Feed Entries

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.