Company Logo


Uwaga

Uroczyste poświęcenie sztandaru i pomnika ks. F. J. Falkowskiego - patrona Szkoły Podstawowej w Topczewie

Dzień 26 maja 2013r. zapisał się w historii naszej szkoły, jako jeden z najważniejszych. Podczas Mszy Świętej Ks. Biskup Antonii Pacyfik Dydycz poświęcił sztandar, a następnie w czasie uroczystości nastąpiło oficjalne nadanie szkole imienia ks. F. J. Falkowskiego oraz odsłonięcie i poświęcenie pomnika patrona szkoły.

Uroczystość mieli zaszczyt poprowadzić  Barbara Ryszt i Marek Wyłucki.

Na samym początku Wójt Gminy Wyszki Ryszard Perkowski powitał przybyłych gości na czele z Jego Ekscelencją Ks. Bp dr Antonim Pacyfikiem Dydyczem oraz z  Prezydentową Karoliną Kaczorowską, Wojewodę Podlaskiego, którego reprezentował Anatol Lewczuk, Podlaskiego Kuratora Oświaty Jerzego Kiszkiela oraz z wielu znakomitych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Następnie dyrektor szkoły Andrzej Karpiesiuk przedstawił historię Szkoły Podstawowej w Topczewie oraz zapoznał wszystkich zebranych z życiorysem ks. Franciszka Jakuba Falkowskiego.

Szczególnym i wzruszającym momentem była ceremonia przekazania sztandaru przez poczet sztandarowy rodziców dyrektorowi szkoły, który następnie przekazał pocztowi sztandarowemu uczniów. Prezentacji sztandaru dokonała Helena Falkowska – nauczycielka historii. Następnie przedstawiciele poszczególnych klas złożyli uroczyste ślubowanie na nowo otrzymany sztandar.

Niezapomnianych wrażeń, wszystkim zebranym, dostarczyła część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Barbary Karpiesiuk – nauczycielki nauczania zintegrowanego.

Następnie głos zabrali szacowni goście, którzy w swoich wystąpieniach podkreślali wspaniałą postać ks. Falkowskiego oraz dziękowali za wspaniałą uroczystość.

W podziękowaniu za pomoc i współpracę przy organizacji tej zacnej uroczystości, dyrektor szkoły wręczył wszystkim honorowym gościom i głównym sponsorom oraz przyjaciołom szkoły pamiątkowe statuetki księdza Falkowskiego, zwane „Franciszkami”.

Uroczystość zakończyła się pod pomnikiem ks. F. J. Falkowskiego, którego odsłonięcia dokonali: Prezydentowa Pani Karolina Kaczorowska, Państwo Anna i Maciej Formanowiczowie, Dyrektor Instytutu Głuchoniemych Pan Tadeusz Adamiec, Autor popiersia Pan Mieczysław Syposz, Podlaski Kurator Oświaty Pan Jerzy Kiszkiel, Wójt Gminy Wyszki pan Ryszard Perkowski, Dyrektor SP w Topczewie Pan Andrzej Karpiesiuk. Następnie ks. Biskup Antoni Dydycz poświęcił pomnik a delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem naszego patrona. Na zakończenie uroczystości rodzice Pani Iwona Krysiuk i Pan Roman Górski podziękowali księdzu biskupowi i Pani Prezydentowej oraz wszystkim gościom za uświetnienie uroczystości swoją obecnością.

Zdjęcia  z uroczystości do obejrzenia w fotogalerii lub kliknij tutaj

Fotogaleria

Fotogaleria szkolna

Polecamy

Wiadomości z MEN
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.