Company Logo


Uwaga

Erasmus + 2022

wycieczka na meteoryRozpoczął się nowy rok szkolny, skończyły wakacje, jednak my wracamy myślami do ciepłych, czerwcowych dni spędzonych w Grecji. Pobyt ten umożliwiło nam przystąpienie do programu „Erasmus Plus”. Pełni niepewności wyruszyliśmy 31 maja 2022 r. w długą podróż do miejscowości Leptokaria położonej na Rivierze Olimpijskiej. Grecja przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Po rozpakowaniu bagaży w hotelu „ Dafni Plus” zwiedziliśmy najbliższą okolicę. Poznaliśmy zabytki Leptokarii. Codziennie kąpaliśmy się w ciepłym Morzu Egejskim oraz korzystaliśmy z basenu znajdującego się w kompleksie hotelowym. Oprócz przyjemności, był też obowiązki. Uczęszczaliśmy do szkoły w Karenii na różnorodne zajęcia, które odbywały się w języku angielskim przez co pogłębialiśmy swoje umiejętności językowe. Zapoznaliśmy się również z literaturą i mitologią grecką. Rozwiązywaliśmy różnorodne zadania podczas zajęć z matematyki informatyki. Dużym wyzwaniem dla nas była nauka tańca „Zorba”, który wykorzystaliśmy podczas wieczoru greckiego.

W czasie weekendu wyjeżdżaliśmy na wycieczki krajoznawcze. Weszliśmy na Górę Olimp. Podziwialiśmy panoramę gór. Wysłuchaliśmy informacji o minerałach i przeszłości geologicznej pobliskich miejsc w Muzeum Przyrodniczym.

Niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników był sobotni rejs statkiem na Wyspę Skiatos.

Następnego dnia udaliśmy się w drogę na zwiedzanie Meteorów. Przystankiem podczas podróży było zwiedzenie Muzeum Ikon. W trakcie jazdy autobusem przewodniczka przybliżyła nam tradycję prawosławia w Grecji. Meteory przywitały nas piękną pogodą. Po krótkiej wspinaczce, podziwialiśmy panoramę okolicy i zwiedziliśmy klasztor. W drodze powrotnej mieliśmy okazję zasmakować tradycyjnych, greckich potraw.

Wykorzystaliśmy nowe umiejętności językowe podczas robienia zakupów na targowisku w Leptokarii. Utrwaliliśmy nazwy warzyw i owoców, oraz innych towarów w języku greckim i angielskim.

Z zainteresowaniem poznaliśmy zabytkową wieś Pantelejmon oraz pobliskie ruiny zamku.

Z żalem opuszczaliśmy Grecję, jednak umiejętności i zdobytą wiedzę wykorzystamy w dalszym życiu. Był to nasz pierwszy wyjazd z projektu „Erasmus Plus”, który długo będziemy pamiętać.

hotelmorze egejskiegra olimpmatematykainformatykamuzeum archeologicznezorba 3stary pantalejmon 2

mitologiameteory2prom na skiotosskiotosstary pantalejmon 2wycieczka na skiotoszamekzamek pantalejmonbasen hotelowywyprawa na olimp

 

 

Fotogaleria

Fotogaleria szkolna

Polecamy

Wiadomości z MEN
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.