Company Logo


Uwaga

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Dnia 20.06.2022 r. rozpoczęła się 3-dniowa wycieczka w rejony Gór Świętokrzyskich. Pierwszego dnia w upale i trudzie dotarliśmy do Świętego Krzyża i zwiedziliśmy pobenedyktyński zespół klasztorny oraz przedchrześcijańskie obwarowania na Łysej Górze. Obejrzeliśmy rumowiska skalne zwane Gołoborzami. Zachwyciła nas panorama niskich, ale najstarszych gór w Polsce. Obejrzeliśmy relikwie z drzewa Krzyża Świętego, a w podziemiach klasztoru tzw. kryptach zobaczyliśmy zmumifikowane ciało Jeremiego Wiśniowieckiego. Następnie przejechaliśmy do miejscowości Ujazd, gdzie zwiedziliśmy ruiny zamku Ossolińskich Krzyż topór. Poznaliśmy tam przejście podziemne i wysłuchaliśmy legend i podań związanych z zamkiem. Drugi dzień wyjazdu rozpoczęliśmy od wizyty w Oblęgorku – pałacyku Henryka Sienkiewicza wraz z zabytkowym parkiem i aleją Lipową. Z chęcią zwiedziliśmy jego majątek z uroczym, romantycznym dworkiem, który otrzymał za swoją wybitną twórczość w darze od narodu polskiego. Najpierw obejrzeliśmy multimedialną wystawę dotyczącą pracy i życia twórcy „Quo Vadis” oraz zobaczyliśmy poszczególne pomieszczenia dworku, w którym żył i tworzył nasz pierwszy polski noblista w dziedzinie literatury. Pobyt zakończyliśmy spacerem aleją Lipową. Kolejnym punktem wycieczki była Jaskinia Raj, gdzie podziwialiśmy bogatą szatę naciekową. W dalszą drogę udaliśmy się do miejscowości Chęciny, gdzie zwiedziliśmy pozostałości średniowiecznego zamku królewskiego, który był jednym z wielu na trasie Orlich Gniazd. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy dawnych historii i faktów z życia ówczesnych mieszkańców. Chętnie weszliśmy też na odrestaurowane wieże, z których podziwialiśmy panoramę Gór Świętokrzyskich. Trzeciego dnia zobaczyliśmy najstarsze i najbardziej znane drzewo – pomnik przyrody „Dąb Bartek” w Zagnańsku. Przebywając w Sandomierzu obejrzeliśmy historyczny zespół architektoniczno – krajobrazowy. Zobaczyliśmy fragmenty murów miejskich wraz z Bramą Opatowską, którą ufundował Kazimierz Wielki. Następnie prześlijmy Wąwozem Królowej Jadwigi o długości 500m i głębokości 10 m. dowiedzieliśmy się, że jest objęty ochroną i jest to pomnik przyrody. Podziwialiśmy również Rynek, którego centralna częścią jest ratusz otoczony zabytkowymi kamieniczkami .

Relacja fotograficzna z wycieczki na facebooku szkoły.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022


Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022 rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 9:00. Oficjalne zakończenie wraz z wręczeniem świadectw z wyróżnieniem odbędzie się bezpośrednio po Mszy Świętej na terenie kościoła.

UWAGA!
Przywóz uczniów do szkoły w piątek 24 czerwca odbędzie się o godzinę później niż zwykle.


Serdecznie zapraszamy

Wycieczka do Warszawy

Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy

28 kwietnia 2022 r. odbyła się wycieczka uczniów naszej szkoły do Warszawy i Żelazowej Woli w ramach projektu ,,Poznaj Polskę”.Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzenia Stadionu Narodowego. Przechodząc trasą ,,Piłkarskie Emocje” zobaczyliśmy szatnie zawodników, miejsca do rekreacji oraz poznaliśmy zasady obowiązujące na stadionie. Dane nam było obejrzeć murawę boiska przygotowaną na mecz o Puchar Polski.
Następnie udaliśmy się do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Po odbytym spacerze historycznym z przewodnikiem miały miejsce warsztaty filmowe. Dzieci wcieliły się w role aktorów, reżyserów, scenarzystów i w pięknej wilanowskiej scenerii odegrały historię miłości króla Jana III Sobieskiego i Marysieńki.
Zmęczeni z apetytem zjedliśmy pyszny obiad i wyjechaliśmy do Żelazowej Woli. Podróż upłynęła nam na dalszym poznawaniu historii Warszawy i jej zabytków. Po przybyciu do miejsca docelowego zwiedziliśmy Dom Urodzenia Fryderyka Chopina. Poznaliśmy historię jego rodziny i koleje życia naszego wielkiego kompozytora. Z zainteresowaniem oglądaliśmy wnętrza z epoki. Nasz pobyt zakończyliśmy spacerem po Parku znajdującym się wokół dworu.
Droga powrotna upłynęła nam bardzo szybko. Zmęczeni i pełni wrażeń w godzinach wieczornych wróciliśmy do domu.
Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd.

K. Łuczaj, E. Wyłucka, M. Wyszkowska

Zdjęcia do obejrzenia w naszym facebooku

 

 

Oferta na wakacje w siodle

received 531942128371819 received 534418188308147 received 581566679705659

Obiady - maj 2022

Cena obiadów dla uczniów za m-c maj wynosi 110.50 zł. Chętne osoby proszę o przelew bankowy bądź opłatę kartą w sekretariacie szkoły do 20 kwietnia 2022 r.

Fotogaleria

Fotogaleria szkolna

Polecamy

Wiadomości z MENNasze wiadomości

feed-image Feed Entries

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.