Company Logo


Uwaga

Gminno - Szkolny Festyn Rodzinny 2017


„Patron wspólny wzór – Rodzina wspólne dobro”

dscn7029

Pod takim hasłem odbyły się 18 czerwca w Topczewie uroczystości z okazji Święta Patrona szkoły ks. F. J. Falkowskiego i Gminno – Szkolny Dzień Rodziny. Obchody rozpoczęły się Mszą św., której przewodniczył proboszcz tutejszej parafii ks. kan. Paweł Anusiewicz. Czas przeznaczony na homilię wypełnił montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów klasy drugiej i trzeciej, poświęcony rodzinie, sygnalizujący potrzebę dzielenia się obowiązkami i dostrzegania wzajemnych potrzeb. Po strawie duchowej wszyscy przeszli przed budynek szkoły, gdzie nastąpiło powitanie przez dyrektora Andrzeja Karpiesiuka zaproszonych gości, przyjaciół szkoły i sponsorów oraz zebranych. W swoim przemówieniu dyrektor wyraził radość, że „w szkole  rozwijane i pielęgnowane są prawdziwe wartości, jakie przekazuje nam nasz patron: dobro, przyjaźń, piękno, oddanie i służbę innym”. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości zostały złożone kwiaty i zapalone znicze przed popiersiem ks. F.J.Falkowskiego.

Nastąpił czas wspólnej zabawy. Rodziny mogły się wykazać swoją wiedzą i umiejętnościami w konkursie o patronie, konkursie plastycznym, w czasie pisania dyktanda, w konkurencjach sportowych oraz w konkursie profilaktycznym przygotowanym przez GOPS.

W czasie całego dnia bezpłatnie można było korzystać z rozmaitych atrakcji. W długiej kolejce oczekiwali śmiałkowie chcący udowodnić, że potrafią zachować równowagę zamknięci w kulach pływających w basenie. Z dmuchanej zjeżdżalni dochodziły radosne okrzyki pędzących w dół milusińskich. Starsze dzieci mogły spróbować swoich sił w jeździe konnej a wszyscy mogli przejechać się bryczką i z innej perspektywy zobaczyć znajome miejsca. Wielkie zainteresowanie wzbudzili strażacy rozstawiający sprzęt na boisku szkolnym. Każdy przez chwilę mógł poczuć się jak strażacy w akcji. Dzieci
z wielkim zapałem próbowały utrzymać węża gaśniczego i strumieniem wody przewrócić pachołki. 
W konsternację wprowadziła wszystkich maszyna produkująca niezmierzone ilości piany, w której początkowo nieśmiało a później ochoczo nurkowały kolejne dzieciaki … i nie tylko. Piana ożyła. Miała wiele rąk, nóg, głów i jeden głos – głos radości i beztroski. Szczery śmiech i okrzyki entuzjazmu towarzyszyły również „deszczowi” zmywającemu pianę. Rodzice w mokrych, ale wciąż rozradowanych postaciach rozpoznawali swoje dzieci. Świeże powietrze i harce pobudzają apetyt. Organizatorzy zadbali również o ten aspekt. Dla każdego dziecka był „ala hot dog”, dla starszych kiełbaska z grilla, dla wszystkich ciasto i napoje.

Na zakończenie pierwszej części obchodów Święta Patrona i Dnia Rodziny dyrektor szkoły wraz z panem wójtem Mariuszem Korzeniewskim wręczyli nagrody wszystkim uczestnikom konkursów. Dyrektor szkoły podziękował nauczycielom, pracownikom gminy i szkoły, rodzicom, dzieciom, motocyklistom, panu Jarosławowi Wyłuckiemu, panu Mirosławowi Raciborskiemu, GOPS-owi, GCBK oraz przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej za wkład i przygotowanie festynu. Po części, w której dominowały atrakcje przeznaczone dla dzieci,  przyszedł czas na wieczorną zabawę dla dorosłych. Dyskotekę pod chmurką prowadził dj.Desire. Nad Topczewem i okolicą unosiła się muzyka zespołów: Revox, Nexx Dance, Fortii, Sunset.

To był piękny dzień nie tylko ze względu na pogodę, ale przede wszystkim na radość wspólnego przebywania i wspólnej zabawy. 

Zdjęcia do obejrzenia w fotogalerii, lub kliknij tutaj

 

Bożena Konobrocka

Fotogaleria

Fotogaleria szkolna

Polecamy

Wiadomości z MEN
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.