Company Logo


Uwaga

Wizyta Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa w naszej szkole

dscn9300           Dnia 13 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej im. księdza Franciszka Jakuba Falkowskiego w Topczewie miała miejsce niecodzienna uroczystość. W ramach wizyty kanonicznej parafii Topczewo, o godz. 10.00 odwiedził naszą szkołę J. E. ks. B. prof. Tadeusz Pikus wraz ze swoim sekretarzem dr Tomaszem Szmurło. Przybyli też: Wójt Gminy Wyszki - Pan Mariusz Korzeniewski, ksiądz kanonik Paweł Anusiewicz -  proboszcz parafii z księdzem prefektem Tomaszem Przewoźnym i rodzice naszych uczniów. Prezentacji dokonał ksiądz proboszcz a dyrektor Andrzej Karpiesiuk powitał gości i zapoznał z krótkim rysem historycznym szkoły. W podniosłej atmosferze, na tle wymownej dekoracji przygotowanej przez p. Ewę Konopka, p. Krystynę Łuczaj z pomocą innych nauczycieli, uczniowie witali dostojnego gościa. Zaprezentowali montaż słowno- muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Barbary Karpiesiuk, z którego ks. Biskup dowiedział się nowych wiadomości o patronie szkoły. Pochwalił też uczniów za piękny śpiew.

                Pasterz diecezji przeprowadził „wyrywkowy test” z wiadomości religijnych, nawiązując do Świąt Bożego Narodzenia i uwrażliwiając dzieci na to, aby być dobrym i kochać innych naśladując Pana Jezusa, używając przy tym wymownych przykładów. Uczniowie uważnie słuchali i wyciągali trafne wnioski. Spotkaniu towarzyszył humor i radość, a zwieńczeniem było stwierdzenie, iż uczniowie chcieliby, aby ks. Biskup uczył ich religii. Następnie odbyła się modlitwa połączona z błogosławieństwem całej społeczności szkolnej.

             Druga część wizyty to spotkanie z nauczycielami i pracownikami szkoły. Przebiegło
w serdecznej atmosferze, przy herbacie i słodkim poczęstunku. Czcigodny gość poruszył tematy związane z nauczaniem i wychowaniem, zauważając i dowartościowując wszystkich pracowników.

            Wizyta ks. Biskupa przy okazji wizytacji parafii to ważny powód na pogłębienie współpracy parafii ze szkołą, co na samym początku spotkania podkreślali zarówno ksiądz proboszcz jak i pan dyrektor. Dobrze, że rodzice, szkoła i Kościół starają się mówić jednym głosem, czerpiąc wzór z wartości chrześcijańskich. Wygłoszone Słowo Boże, błogosławieństwo i modlitwa to budujące i bezcenne dary, które pozostaną w naszych sercach i pamięci.

             Dyrektor i Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wnieśli swój wkład
w przygotowanie i przebieg uroczystości.

Zdjęcia do obejrzenia w fotogalerii, lub kliknij tutaj

Barbara Karpiesiuk

Fotogaleria

Fotogaleria szkolna

Polecamy

Wiadomości z MEN
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.